...avagy mire költöttünk el közel egymilliárd forintot. Ezt a pénzt még Gyurcsányék alatt ítélték oda a TÁMOP–5.5.5/08/1 kódszámú pénzszórás keretében, az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak, hogy:
A hatóság a TÁMOP–5.5.5/08/1 A diszkrimináció elleni küzdelem – a társadalmi szemléletformálás és a hatósági munka erősítése című programjával arra törekedett, hogy a hatósági jogalkalmazáson túl a diszkriminációs folyamatokba a projekt eszközeivel is beavatkozzon.
Az EBH az Európai Uniós támogatású program kezdeményezésével a hatósági részvétel erősítését vállalta a diszkrimináció elleni küzdelemben.Az egyenlő bánásmóddal kapcsolatos szemléletmód társadalmi szintű megerősítését az EBH megyei ügyfélszolgálati hálózat fejlesztésével, sajáttananyag-fejlesztésű képzéssorozattal, a diszkriminációs mechanizmusok feltárására irányuló kutatásokkal és az integrált kommunikáció eszközeivel valósította meg.
Lássuk tehát, hogy mi van ma, hat évvel és egymilliárd elköltött közforinttal később. Lássuk, mennyire erős a hatósági munka, de leginkább azt, hogy ki hogyan tud hozzáférni ehhez a hatósághoz. És mennyire egyenlően. Lássuk a kihívást!
Első körben meg kell próbálnunk beleélni magunkat egy átlagos ember helyzetébe, aki annyiban tér el az átlagtól, hogy nyomorék. Éljen mondjuk Izsákon, képzettsége szakmunkás, van egy egyszerű számítógépe, a fia okosított neki tanyasi internetet, és az emberünk úgy átlagosan el is boldogul ezekkel. Van neki ügyfélkapuja, és többé-kevésbé használni is tudja. Nem veti fel a pénz.
Második körben képzeljünk el egy olyan szituációt, ahol egy szolgáltató őt a fogyatékossága miatt hátránnyal sújtotta. Ez gondolom megy simán. Képzeljük el, hogy az emberünkben feldemhedt az igazságérzet, és nem szeretné annyiban hagyni az ügyet. Megtudja valahonnan, hogy létezik egy Egyenlő Bánásmód Hatóság, amelyiknek van honlapja: http://www.egyenlobanasmod.hu
Innen jön a harmadik, a közös kör. Szeretnélek bevonni benneteket egy kísérletbe: nézzük meg együtt, hogy ez a képzeletbeli emberünk milyen módon tudja megkeresni ezt a hivatalt úgy, hogy ennek során a fogyatéka miatt ne kerüljön hátrányba. Számomra teljesen ésszerűnek tűnik az, hogy ez az ügy online is elintézhető legyen, hiszen egyrészt elköltöttünk egymilliárd forintot, másrészt pedig furcsa lenne, ha pont az Egyenlő Bánásmód Hatóság mondana olyant egy nyomoréknak, hogy öregem, ha panaszod van írd le egy papírra és fuss el vele a postára! Tehát a kihívás: próbáljátok meg az izsáki polgár bőrébe beleélni magatokat, és az EBH nyitólapjáról kiindulva eljutni oda, hogy a panaszotok szabályosan megérkezik a hatósághoz!
Kommentekben megbeszélhetjük a fejleményeket, hajrá!
Az utolsó 100 komment: